U Veloj Luci, u petak 19. 05., održao se 19 Olimpijski festival dječjih vrtića Dubrovačko neretvanske županije.
Naša djeca osvojila su prvo mjesto u atletici. Medaljom su se okitile djevojčice koje su trčale štafetu (srebro), trčanje 50 m djevojčice – zlato, bacanje loptice djevojčice – srebro i bronca.
Čestitke našim olimpijcima !
Povodom obilježavanja Tjedna mozga djelatnici Službe za promicanje zdravlja Zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko neretvanske županije održali su radionice s djecom predškolskih skupina u Središnjem dječjem vrtiću i Dječjem vrtiću Radost.
Djecu su upoznali s funkcijama mozga kroz slikovite primjere iz svakodnevnih aktivnosti. Na edukativnom modelu mozga mogli su vidjeti kako mozak izgleda. Poučeni kratkim i zanimljivim vježbama za poboljšanje koncentracije, pamćenja i koordinacije tijela i uma.